Aspect 01

17. července 2009 v 9:48 |  Acpect
Veškerá zdejší grafika, stejně jako veškeré články, které sem píši, musí mít pro mne jako osobu jistý specifický význam.
Tomuto "Aspektu" jsem daroval veškerou svou posedlost starodávnem, pergameny, prastarým písmem a zároveň - což pro mne mám největší význam - Egyptem. To OKO, které jest nyní v pravém rohu záhlaví a jenž přidávám sem zastávalo v prastaré Egyptské civilizaci velice důležitý post. Je spojen s královskou mocí a ochranou, vkládal se do královských hrobek, aby mrtvé chránit od veškerého zla.
Oko boha Ra. Možná jste již o něm slyšeli, pokud se zajímáte o starodávné kultury, nebo jste dávali pozor v hodinách Dějepisu.
Ra je Egyptský bůh slunce, a jako takový zastává tu nejvyšší příčku hned vedle Amona. V Egyptských dějinách byli často tito dva bohové spojování (Amon-Ra). Centrum ultu uctívání jeho božské osoby bylo umístěné v Heliopolis (Město Slunce). V pozdějších dynastiích byl sloučen s bohem Horem* -> Re-Horakhty. Díky tomuto spojení získal Ra možnost poroučet obloze, zemi a dokonce i podsvětí, kde panuje Usire** (Osiris)


* Horus byl spodobňován se sokolem.
** Usire neboli Osiris, Egyptsky bůh podsvětí. Zabit svým bratrem Sutechem a znovuoživen manželkou, jenž sesbírala části jeho těla ze všech koutů země. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama